Oletko kiinnostunut ottelemisesta tai kilpailemisesta taekwondossa, mutta et tiedä mistä aloittaa, missä ja milloin harjoitella tai mitä varusteita tarvitsen otteluharjoittelussa?
Metsälän aloittelevien otteluharjoitukset Torstaisin klo 18-19 alakerran Carage-salissa.
Hipkossa taekwondon otteluharjoitteluun voit tutustua erillisessä aloittelijoiden kisaryhmässä Metsälässä, jossa keskitytään opettelemaan potkutekniikkaa, ottelusääntöjä ja ottelemisen alkeita kokeneen valmentajan johdolla. Harjoittelun, kokemuksen ja kisaamisen kehittyessä sekä mielenkiinnon kasvaessa on mahdollisuus jatkaa harjoittelua intensiivisemminkin edistyneempien ryhmässä. Edistyneemmät kilpailijat harjoittelevat omassa ryhmässään useamman kerran viikossa Metsälän salilla ja kilpailevat säännöllisesti niin kotimaassa kuin ulkomaillakin. Sen vuoksi aloittelevien ryhmässä pääset rauhassa opettelemaan alkeita ja edistymään muiden aloittelevien harrastajien kanssa omaan tahtiisi. Halutessasi voit käydä aloittelijoiden otteluharjoituksissa myös Herttoniemen taekwondon salilla Maanantaisin ja Hipkon Kontulan salilla Perjantaisin.
Tule rohkeasti tutustumaan ja kokeilemaan koska tahansa Metsälän aloittelevien kisaryhmään. Ensimmäisillä kerroilla et tarvitse vielä varusteita, mutta harjoittelun edetessä omat suojukset ja vakuutus ovat tarpeelliset ja opastamme niiden hankkimisessa.
Metsälän aloittelevien otteluharjoitukset Torstaisin klo 18-19 alakerran Carage-salissa.
Lisätietoa harjoittelusta ja tutustumisesta saat meilitse: hipko.ottelu@gmail.com